گروه كارخانه جات گل نمك

    flag englishflag iran

  • چهارشنبه 27 دی 1396
Left direction
نمک شیلاتی
سنگ نمک
rock-salt
نمک نخودی
نمك مش 90
نمك مش 100
نمک مش 110
Right direction
لطفا جهت استفاده کامل از مطالب وب سایت از مرورگرهای فایرفاکس و یا گوگل کروم استفاده نمایید.

کاربردهای نمک

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

 

نمك و موارد مصرف آن

يكي از پركاربردترين و مفيدترين مواد معدني بدست آمده از طبيعت كه مصارف بسيار زيادي در تمام وجوه زندگي بشر از آغاز تاكنون داشته است ، نمك به تمام اشكال قابل استفاده آن است .

به دليل استفاده زياد و ضروري آن در رژيم غذايي ، با شنيدن اسم نمك مزه شور و مصرف غذايي آن به ذهن متبادر مي گردد . اما شايد كمتر كسي بداند كه نمك در موارد بسياري با ميزان مصرف بسيار بالاتري از كاربرد غذايي آن مورد استفاده قرار مي گيرد تا جاييكه مصرف خوراكي آن درصد كمي از مصرف نمك در تمام زمينه ها را به خود اختصاص مي دهد .

نمك كاربرد مهم و زيادي در اكثر صنايع ، طبّ ، بهداشت ، محيط زيست و ... ودر يك كلام در بسياري از جنبه هاي زندگي آدمي دارد كه به ايجاز از آن سخن مي گوييم .

از موارد مصرف نمك مي توان به نقش حساس آن در حفاري ها ، دباغي ها ، نساجي ها ، اسيدسازي ها و سرم سازي ها ، دارو سازي ها ، تصفيه آب و ... اشاره كرد .

همچنين كارخانجات يخ ، كارخانجات توليد و بسته بندي مواد غذايي و خوراكي و تنقلات ، كارخانجات توليد مواد آرايشي و بهداشتي و سلامت ، كارخانجات توليد مواد شوينده ، كارخانجات توليد غذاهاي آماده و انواع كنسرو نيز از جمله كاربران عمده نمك هستند .

شيلات نيز از جمله مصرف كنندگان مهم نمك هستند تا جاييكه نمك شيلاتي كه يك سايز از دانه بندي نمك توليد شده در گروه كارخانجات گل نمك است به دليل مصرف بالاي شيلات براي گندزدايي از آن به اين نام شهرت يافته است .

شايد بارها اتفاق افتاده باشد كه در فصل سرما دچار لغزندگي معابر در اثر برف و يخ زدگي شده باشيد . مخلوط نمك و شن ، با بر طرف كردن لغزندگي معابر و خيابان ها تأثير بسيار زيادي در حفظ سلامت و آرامش شهروندان مي گذارد . به همين سبب شهرداري ها و ادارات تابعه سازمان راه و ترابري از مشتريان قديمي گروه كارخانجات گل نمك به ويژه در فصل زمستان بوده و هستند .

گفتني است كه نمك در برخي موارد حتي در شيريني پزي ها ، نانوايي ها و بسياري از صنايعي كه شايد گمان آدمي هم به آن نرسد به كار برده مي شود .

خلاصه كلام اينكه نمك از حياتي ترين و پركاربردترين موادي است كه بشر تا امروز از آن استفاده كرده است و بحمدالله گروه كارخانجات گل نمك با در اختيار داشتن بزرگترين معدن سنگ نمك خاورميانه با خلوص بالا و بهترين امكانات نياز همه صنايع و اصناف به اين ماده پرارزش و گرانبها را بر آورده مي سازد .

 

Contact us

Golnamak Group LTD.

Unit 5- No.20- Sixth Alley-Vozara St.

Tehran - IRAN

Tel:   +98(21) 88481576 - 8

-------+98(21) 88103875 - 6

Tel Fax: +98(21) 88559750

Cell: +98(912) 5207959

UAE Sales Manager:

+97(155)172 4011

+97(150)587 1759

 Email: Info@Golnamak.com

Website: WWW.Golnamak.ir

.

اعضا : 928
محتوا : 85
لینک وب ها : 27
بازدیدکنندگان : 395793
ما 60 مهمان آنلاین داریم