گروه كارخانه جات گل نمك

  flag englishflag iran

 • چهارشنبه 27 دی 1396
 • معدن سنگ نمک میلاد گرمسارمعدن سنگ نمک میلاد گرمسار
 • بارگیری و دپوبارگیری و دپو گل نمک
 • محصولات گروه کارخانجات گل نمکمحصولات گروه کارخانجات گل نمک
 • بسته بندی و انبارداریبسته بندی و انبارداری
 • بارگیری سنگ نمک از معدنبارگیری سنگ نمک از معدن
 • حمل سنگ نمک از معدنحمل سنگ نمک از معدن
 • استخراج سنگ نمکاستخراج سنگ نمک
 • فروش نمک در بسته های جامبو بگفروش نمک در بسته های جامبو بگ
لطفا جهت استفاده کامل از مطالب وب سایت از مرورگرهای فایرفاکس و یا گوگل کروم استفاده نمایید.

تأثيرات زيست محيطي نمک

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

نمك به عنوان يك عامل احتمالي فشار خون شناخته شده است؛ لذا مي‌بايست در مصرف نمك احتياط كرد. با ديد مثبت، نمك يددار براي مقابله با كمبود يد در انسان‌ها مصرف مي‌شود. كمبود يد در خاك در مناطق محلي سبب بروز اختلالاتي در سلامتي انسان مي‌شود كه از گواتر تا نارسايي ذهني و عقلي را شامل مي‌شود. كمبود يد علاوه بر اين باعث كاهش توليد مثل ماكيان، گوسفند، بز و گاو شده و همچنين ميزان گوشت، شير و پشم آنها را كاهش مي‌دهد. اين اثرات را با اضافه كردن يد به جيرة غذايي مي‌توان برطرف كرد. بيماري هاي ناشي از قرار گيري در معرض هاليت :

مصرف بيش از حد نمک ممکن است منجر به گرفتن آب از بافت ها به ويژه بافت هاي مغزي شود که اين عمل به مناسبت افزايش غلظت آب ميان بافتي و اختلاف فشار اسمزي بين سلول ها و آب ميان بافتي صورت مي گيرد.

مصرف بيش از حد نمك و نگرانيهاي ناشي از خطرات آن در سلامت انسان شار خون بالا اغلب محصولات غذايي حاوي بين 1 تا 3 درصد نمك است. نمك به غذاي نوزادان اضافه نمي‌شود زيرا طبق گفته محققان افزايش سديم در رژيم غذايي باعث ايجاد فشار خون بالا و در نتيجه بيماري فشارخون مي‌شود و در نتيجه اين بيماري، انسداد شرائين، مشكلات قلبي، سكته قلبي، بي‌نظمي، آشفتگي در بينايي چشم و كليه بوجود مي‌آيد.
به گفته محققان، مصرف زياد نمك به مدت طولاني، براي سلامتي زيان آور خواهد بود. تحقيق در سال 1995 بر روي گروهي از شانپانزه‌ها درگابن صورت گرفته است. به رژيم غذايي سديم كم - پتاسيم بالا نيمي از اين گروه نمك اضافه شده بود و ميزان افزايش قابل ملاحظه‌اي در فشار خون آنها تجربه شد. درنتيجه بازگشت به رژيم معمول آنها در مدت شش ماه فشار خون شانپانزه‌ها به ميزان نرمال رسيد. اغلب توليدكنندگان براين باورند كه كاهش نمك در غذاها به حد تعادل رسيده و ديگر نبايد به كمتر از اين مقدار برسد. نمك نقش مهمي در توليد غذا دارد. همچنين در بعضي از غذاها وجود حداقل ميزان نمك ضروري است. علي‌رغم اين حقيقت كه سطح نمك مصرف شده در هر تن محصول كمتر شده با وجود اين مصرف نمك در جهان بيشتر شده است و اين به علت افزايش توليد و مصرف نمك در محصولات غذايي آماده است.

 

Contact us

Golnamak Group LTD.

Unit 5- No.20- Sixth Alley-Vozara St.

Tehran - IRAN

Tel:   +98(21) 88481576 - 8

-------+98(21) 88103875 - 6

Tel Fax: +98(21) 88559750

Cell: +98(912) 5207959

UAE Sales Manager:

+97(155)172 4011

+97(150)587 1759

 Email: Info@Golnamak.com

Website: WWW.Golnamak.ir